Web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar artık eskisi gibi tek bir platformdan gelmiyorlar. Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanım alanlarının genişlemesi ile ziyaretçiler web sitenize bir çok cihazdan ulaşıyor.

Bu cihazların çok farklı ekran boyutları olduğundan dolayı her cihazda düzgün görüntülenen bir tasarıma ihtiyacınız var.

Minimal Web Site Tasarımı

Web sitenizi kalabalık gösterecek özelliklerden ve tasarımlardan kaçının. Web sitenize giren ziyaretçiyi bilgiler arasında boğmayın. İş kolunuzu yalın bir biçimde anlatan ve kullanıcıya özgürlük sağlayacak bir tasarımla ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürün.

Tipografi

Web sitesinde kullanılacak yazı tipleri, boyutları ve metin aralıkları özenle oluşturulmalıdır. Kullanıcı web sitenizdeki içerikleri okurken yorulmamalı. Gelişen web teknolojileri sayesinde web sitelerinde kullanılabilecek fontlar her geçen gün artmakta. Web sitenizin tasarımında özel yazı tipleri kullanarak web sitenizi farklı kılabilirsiniz.

Kullanıcılar Geç Açılan Sayfaları Sevmez

"Web Sitesinde Hız Önemlidir." Web sitenizi hız için optimize edin. Hızlı web sitesi sayesinde müşterilerinize en iyi web deneyimini sunun. Google PageSpeed aracı ile web sitenizin hız açısından ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal Ağları Unutmayın

Web sitenize sosyal ağ uygulamalarını dahil etmeyi unutmayın. İnsanlar paylaşmayı seviyor. Sosyal ağların etkisi ile insanlar daha da hızlı paylaşıyor. Milyonlarca kişi zamanının büyük bir bölümünü sosyal ağlarda geçirmektedir. Web sitenize sosyal ağları entegre ederek içeriğinizin daha hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayın.