SEO çalışması sayesinde kısa sürede başarıyı yakalayabilirsiniz fakat başarının kalıcı olması için SEO çalışmalarına devam etmeniz gerekir.

Web sitesi sahipleri, bir defaya mahsus sitesini optimize ettirmekle sitesinin ömür boyu ilk sayfada kalacağını, sıralamasını koruyacağını zanneder. Oysa ki, arama motorlarının değişen algoritmaları, gelişen seo teknikleri, rakip firmaların çalışmaları her geçen gün sizi aşağı doğru kaydırır. Sonuçlarda ilk sayfada çıkan siteniz, ertesi gün baktığınızda bulunamıyor veya sayfalarca aşağıda listeleniyor olabilir. Yeriniz asla garanti değildir.

Bu açıdan güncel tutulan ve düzenli olarak geliştirilen web siteleri daha şanslıdır. Kaderine terkedilmiş ve ilgilenilmeyen site yok olmaya mahkumdur. Güncel siteler arama motorları tarafından çok daha fazla önemsenmektedir. Ayrıca sitenizin mevcut sırasını yukarı taşıyan en önemli faktördür. Dizine eklenen sayfa sayınız ne kadar fazla ise sonuçlarda bulunabilirliğiniz ve ziyaretçi sayınız artış sağlar.

Diyelim ki, cep telefonu satışı yapan bir mağazanız var. Etrafınızda aynı işi yapan diğer mağazalar yeni kampanyalar, yeni ürünler getirirken siz hala eski model ürünleri pahalı fiyatlara satıyorsunuz. Ve rakipleriniz mağazasını 2 yılda bir dekore ederek göze hoş görünmesini sağlarken siz 10 yıldır aynı dekorla duvarların arasına sıkışıp kalmışsınız. Siz müşteri olsanız hangisine giderdiniz? Tabii ki kendini güncel tutan, yeni ürünlerin yer aldığı, kampanya uygulayan, fiyatları uygun, göze hoş gelen mağazaya....

Mutlaka web sitenize gereken özeni göstermenizi, düzenli aralıklarla güncellemenizi, değişen algoritmalara göre yeniden optimize ettirmenizi, bir zamanlar göze hoş gelen tasarımınızın yetersiz seviyede olduğunu farkettiğinizde tasarım güncellemesi yaptırmanızı öneririz.