Diyalog Web Tasarım Facebook Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım You Tube Sayfası
Diyalog Web Tasarım Linkedin Sayfası
"Farklı Olanlar Kazanır!.." 0535 246 35 56   Başarılarımız  
Ana Sayfa iletişim Web Tasarım Haberleri Referanslarımız
 
Ana Sayfa İletişim Haberler Referanslar
Flash Web Sitesi
BURADASINIZ » Ana Sayfa » Web Tasarım » Flash Web Sitesi
Web Tasarım
Dinamik Web Sitesi
Statik Web Sitesi
Mobil Web Sitesi Tasarımı
Flash Web Sitesi
Broşür Web Sitesi
Micro Web Sitesi
Web Sitesi Güncelleme
Özgün Web Sitesi Tasarımı
Responsive Web Design
 
HABERLER & DUYURULAR

 

 
Flash Web Sitesi

Flash Web SitesiMüşterilerinize projelerinizi görsel olarak anlatmak isteyebilirsiniz. Flash web siteleri, görsellik ve estetiğin zirvede olduğu web sitesi tasarımlarıdır.

Flash web siteleri, görselliğe önem veren, reklama ihtiyacı olmayan, kişiler ve kuruluşlar tarafından tanınan, markalaşmış şirket veya kişiler için tavsiye edilir. Ayrıca, müşterilerinize yapacağınız projelerinizi bazen görselliği ön plana çıkararak anlatmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda da size flash web sitelerini önerebiliriz.

Görselliği harika olmasına rağmen, güncelleştirmesi oldukça zor olması tam bir dezavantajdır. Arama motorları tarafından okunamaması ise bir diğer eksi yönüdür. Flash olarak tasarlanan sitelerde dosya boyutları çok önemlidir. Sitenin hızlı açılabilmesi açısından görsel içeriklerin boyutu, kaliteyi bozmayacak şekilde küçültülmelidir.

Flash tasarımlardan oluşan web sayfaları, eğlenceli animasyon ve videolar ile süslenerek, siteniz de büyük fark yaratmanızı sağlar. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcı ya da müşterileriniz, sitenizde dolaşırken hem çeşitli animasyonları izler, hem de sitenizden gerekli olan hizmetleri alabilirler.

Genellikle imaja ve görselliğe dayalı web projeleridir. Başlıca mimarlık, tekstil, marka bazlı elektronik ürünlerin tanıtımı, gibi web tasarımlarında kullanılır. Web tasarımlarının ilk yapılmaya başlandığı zaman dilimlerinde her zaman istenilen flash, daha sonra google’un sıcak bakmadığı başka bir deyişle flash uygulamalarının içeriğinin indexlenmemesi nedeni ile pek fazla tercih nedeni olmamıştır. Programın kullanım detaylarından dolayı yapım süresi açısından daha maliyet gerektiren web tasarımı şekilleridir. Flash çalışmaların güzel olabilmesi için, web sitesinde bir kurgu oluşturmak gerekir. Özellikle sürükleyici bir kurgu çok güzel web projesinin ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Yazdıklarımızdan flash programında yer alan basit animasyonları flash web tasarımı olarak nitelendirmeyiniz.

Flash Web Sitelerinin Avantajları

  • Firmanın ürün ve hizmetlerini estetik animasyonlar ve kaliteli görseller ile incelenmesini sağlar
  • Kurumsal firmaların ürün ve hizmetlerini en profesyonel şekilde sunumunu sağlar
  • Basit yapıları ile site içerisinde aranılan şeyin kolay bulunmasını sağlar
  • Tüm sayfalar ilk girişinizde tek sefer yüklenir ve sayfa geçişlerinde ziyaretçileriniz tekrar sayfa yüklenmesini beklemezler
  • Tasarımınız ve site içerisinde bulunan fotoğraf gibi öğeler başka web siteleri tarafından çalınamaz

Flash Web Sitelerinin Dezavantajları

  • Flash ile oluşturulan tasarımlar arama motorları tarafından okunamazlar. Bu sebeple sitenizi flash ile yaptırmayı düşünüyorsanız arama motorlarında üst sıralarda olmayı gözden çıkarmalısınız.
  • Statik yapılan sitelere göre maliyeti oldukça yüksektir.
  • Sayfa açılış hızı içeriğinize göre oldukça yavaş olabilir. Bu nedenle sitenize gelen ziyaretçi sitenizin yüklenmesini beklemeden sitenizden çıkabilir.
  • Site üzerinde değişiklik yapmak statik bir siteye göre daha karmaşık olabilir, bazı durumlarda mümkün olmayabilir.
  • Android işletim sistemlerinin flash desteği olmaması ya da eklenti güncellemesi sonucu kullanılıyor olması. Bu durumda birçok akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda siteniz görüntülenemeyebilir.
Alo Web Tasarım