Diyalog Web Tasarım Facebook Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım You Tube Sayfası
Diyalog Web Tasarım Linkedin Sayfası
"Farklı Olanlar Kazanır!.." 0535 246 35 56   Başarılarımız  
Ana Sayfa iletişim Web Tasarım Haberleri Referanslarımız
 
Ana Sayfa İletişim Haberler Referanslar
Statik Web Sitesi
BURADASINIZ » Ana Sayfa » Web Tasarım » Statik Web Sitesi
Web Tasarım
Dinamik Web Sitesi
Statik Web Sitesi
Mobil Web Sitesi Tasarımı
Flash Web Sitesi
Broşür Web Sitesi
Micro Web Sitesi
Web Sitesi Güncelleme
Özgün Web Sitesi Tasarımı
Responsive Web Design
 
HABERLER & DUYURULAR

 

 
Statik Web Sitesi

Statik Web Sitesiİşiniz gereği siteniz çok sık güncelleme gerektirmiyorsa, web sitenizi daha ekonomik fiyatlara maletmek istiyorsanız size statik web sitesi tasarımını öneririz.

İçerisinde programla dilleri barındırmayan (.php, .asp, .asp.net, vb) ve veritabanına ihtiyaç duymayan sitelere verilen genel addır. Genellikle HTML, XHTML, DHTML, CSS, Javascript, Flash kod yapısına sahiptir.

Statik web sitelerini, sadece küçük ve orta ölçekli firmaların kullanacağı sitelerdir diye adlandırmak yanlıştır. Büyük ölçekli firmaların da tercih sebebi olabilir. Önemli olan firmanın iş hacmi değil, mevcut web sitesi ile müşterilerine sunacağı etkinlikleridir. Yani, sürekli güncelleme gerektiren, ürün portföyü geniş olan, kampanya ve duyuruları yoğun olan, web sitesi üzerinden satış yapmayı düşünen, ayrıca geniş bir bayi kitlesine sahip olan firmalara statik web sitesi önerilmez.

Genel olarak tanıtım amaçlı olarak kullanılan sitelerdir. Firmanızın ve vermiş olduğunuz hizmetlerin detaylı tanıtımının bir kereye mahsus yapılması yeterlidir. Sitenizi ziyaret eden müşterileriniz firmanız ve hizmetleriniz hakkında yeterli bilgiye sahip olacaklardır.

Statik web siteleri, dinamik web sitelerinde olduğu gibi bir kontrol paneline sahip olmazlar. Site içerisindeki değişikliler ancak program bilgisi olan, bu işin uzmanı olan kişi ya da kuruluşlar tarafından yapılır.

Zaman içerisinde ihtiyaç duyalabilecek değişiklikler (iletişim ve adres bilgisi, kampanya duyurusu, resim değiştirme, sayfa içeriğinde değişiklik, vb.) senede bir defaya mahsus olmak üzere web sitesini bize yaptıran müşterilerimize hiçbir ücret talep etmeden verilmektedir. Yeni ürün sayfası oluşturma, tasarım yenileme gibi detaylı değişiklikler ek ücrete tabi tutulmaktadır.

Statik Web Sitelerin Avantajları

  • Yazılım maliyetlerinin düşük olması
  • Sunucu masraflarının düşük olması (Veri tabanına gerek yoktur)
  • Görsel açıdan daha zengin olmaları

Statik Web Sitelerin Dezavantajları

  • Kullanıcılar tarafından güncellenememesi
  • Ek sayfa oluşturmanın zorluğu
Alo Web Tasarım