Diyalog Web Tasarım Facebook Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım Twitter Sayfası
Diyalog Web Tasarım You Tube Sayfası
Diyalog Web Tasarım Linkedin Sayfası
"Farklı Olanlar Kazanır!.." 0535 246 35 56   Başarılarımız  
Ana Sayfa iletişim Web Tasarım Haberleri Referanslarımız
 
Ana Sayfa İletişim Haberler Referanslar
Katalog Tasarımı
BURADASINIZ » Ana Sayfa » Grafik Tasarım » Katalog Tasarımı
Grafik Tasarım
Logo Tasarımı
Broşür Tasarımı
Katalog Tasarımı
El İlanı - Flyer Tasarımı
Insert Tasarımı
Afiş Tasarımı
Kartvizit Tasarımı
Kurumsal Kimlik Çalışmaları
 
HABERLER & DUYURULAR

 

 
Katalog Tasarımı

Katalog TasarımıSatın alma arzusunu güçlendirmek için tasarlanmış kataloglar, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha iyi tanıtmanızı sağlayan basılı reklam araçlarıdır.

Katalog tasarımı, işinizi geliştirmek, satış gelirlerini arttırmak, rakipleriniz arasında fark yaratmak ve müşteri portföyünü büyütmek için kullanılan en etkili reklam türlerinden biridir. Şirketinizin piyasadaki durumunu konumlandırmak için doğru mesajları ve görselleri birleştirmek çok önemlidir. Başarılı bir katalog, müşteri bakış açısına göre tasarlanmalıdır. Tasarladığımız kataloglar ürün ve hizmetlerinizin satışına ve tanıtımına maksimum etki sağlar.

Tam renkli, parlak, profesyonel tasarlanmış bir ürün kataloğu etkili bir pazarlama kampanyasının merkezini oluşturabilir. Müşteriler üzerisinde dikkatlari üzerinde toplama etkisi, bir web sitesi ile kıyaslandığında çok daha başarılıdır. Kataloglar, yolcu uçakları gibidir. Metro, otobüs, alışveriş mağazaları, kafeteryalar, vb. gibi kalabalık insan kitlelerinin bulunduğu yerlere konulabilirler.

Dikkat Yönetimi

Yapılan araştırmalara göre web sitenizi ziyaret eden birisine "ne yaptığınızı" ve "neden sizi seçmeleri gerektiğini" anlatmak için sadece 6 saniyeniz var. Eğer sitenizden sipariş etmek ve ürün seçimi yapmak üzere gitmedilerse benzer şirketler arasında yerinizi ayıran hiçbir şey yok. Oysa basılı ürünlerde bu böyle değil, basılı ürün kataloglarında müşterinin dikkati sadece sizin firmanızda, ürünlerinizde ve kataloğunuzdadır.

Katalogların raf ömrü daha uzundur ve pazarlama potansiyelleri daha uzun vadelidir. Unutmayın ki web sayfasının etkinliği müşteri açık olan sayfayı kapatana kadardır. Oysa bir katalog sehpanın ya da masanın üzerinde günler, haftalar, aylarca görünür vaziyettedir.

Katalog tasarımında planlanan hedef ne olursa olsun (ürün tanıtım, hizmet tanıtım veya kurumsal imaj kataloğu vb.) tasarımı oluşturacak öğelerin eksik veya yetersiz olması durumunda kataloğun oluşturacağı etki de azalacaktır.

Alo Web Tasarım